Komputer do gier na komunię dla chłopca. Co kupić?
Komputer do gier na komunię dla chłopca. Co kupić?

Komputer dla gier dla dziecka – czy musi dużo kosztować? 

Komputery gamingowe są droższe od tych przeznaczonych do użytku domowego. Wynika to z zastosowania bardziej „podkręconych” podzespołów. Warto jednak pamiętać o tym, że tego typu prezent na komunię dla chłopca wcale nie musi kosztować majątku, ponieważ takie sprzęty produkowane z myślą o dzieciach i nastolatkach są z reguły tańsze niż profesjonalne komputery gamingowe. Wynika to z tego, że nie są aż tak wymagające pod względem technicznym. Można więc bez obaw zainwestować w komputer do gier  z niższej półki cenowej. W przyszłości nie będzie problemów z dokupieniem lepszych, jeśli chodzi o parametry, części. Do wyboru są komputery gotowe lub takie, które zostały złożone samodzielnie. Trzeba po prostu przeliczyć, co z finansowego punktu widzenia bardziej się opłaca. Poza tym dla dziecka w szkole podstawowym najlepszy będzie komputer, który można wykorzystać nie tylko do grania, ale i do nauki. 

Komputer na komunię dla chłopca

Komputer na komunię dla chłopca – na co zwrócić uwagę? 

Wybierając tani komputer do gier na komunię, trzeba mieć na względzie kilka istotnych przesłanek. Sprzęt musi być wyposażony w szybki dysk SSD, dzięki czemu komputer szybko się uruchomi i nie będzie się zawieszał w trakcie grania czy nauki. Co się tyczy pamięci RAM, to 8GB to absolutne minimum. Przy grach zalecane są większe pamięci RAM – poza tym to spore udogodnienie przy używaniu przeglądarki internetowej. Kolejnym istotnym komponentem jest procesor – kalkuluje się celować w minimum  4-rdzeniowe modele takie jak np. Intel i5 czy AMD Ryzen 3. Następną równie ważną częścią jest karta graficzna – najlepiej, jeśli nie będzie ona zintegrowana z płytą główną. Powinna posiadać 4GB pamięci – może się wydawać, że to niezbyt dużo, ale na potrzeby kilkuletniego gracza w zupełności wystarczy. 

 

Komputer na komunię dla chłopca – co jeszcze musi mieć? 

Dobry komputer na komunię dla chłopca musi być wyposażony w solidny monitor. Nie trzeba wcale wybierać najdroższych modeli, niemniej monitor powinien mieć wysoką rozdzielczość i raczej dużą przekątną. Te parametry ułatwiają korzystanie z niego. Do kompletu przyda się podświetlana klawiatura, bezprzewodowa mysz i bezprzewodowe głośniki. Można też pomyśleć o zakupie kamerki komputerowej.

Przeczytaj także: Czy warto kupić komputer gamingowy w prezencie na komunię?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl