Czy warto kupić komputer gamingowy w prezencie na komunię?
Czy warto kupić komputer gamingowy w prezencie na komunię?

Zakup odpowiedniego prezentu komunijnego nie jest wbrew pozorom prostą sprawą. Wybór bardzo często pada na elektronikę. Sporym zainteresowaniem cieszą się m.in. komputery gamingowe – wśród kilkulatków nie brakuje bowiem miłośników komputerowych gier. 

 

Komputer do gier na komunię – jaki powinien być? 

Profesjonalny komputer gamingowy to ogromny wydatek, na który nie każdy jest w stanie sobie pozwolić. Dobra wiadomość jest taka, że komputery do gier tworzone z myślą o dzieciach i nastolatkach są znacznie tańsze, gdyż w ich przypadku mniejsze są wymagania sprzętowe. Sprzęt dający naprawdę spore możliwości da się zatem kupić za całkiem przystępną kwotę. Komputer do gier dla dziecka nie powinien być jednak urządzeniem przeznaczonym wyłącznie do grania, ale też do nauki. Zainteresowania kilkuletnich dzieci szybko się zmieniają, warto mieć zatem pewność, że nawet jeśli granie się im znudzi, to będą posiadały dobry komputer do nauki. 

Jaki komputer na komunię?

Komputer do gier na komunię – czy to dobry pomysł? 

 

Komputer do gier to świetny pomysł na prezent komunijny, ale pod paroma warunkami. Przede wszystkim trzeba się w tej sprawie skonsultować z rodzicami dziecka. Nie każdy życzy sobie, aby jego pociecha miała taki komputer do swojej dyspozycji. Jeżeli rodzice wyrażają zgodę, wówczas nic nie stoi na przeszkodzie. Nierzadko zakup urządzenia jest sponsorowany przez kilka osób, które składają się na taki nabytek. 

Komputer do gier na komunię – stacjonarny czy laptop? 

 

Komputer do gier dla dziecka wcale nie musi odznaczać się tak zaawansowanymi parametrami, jak ma to miejsce w przypadku profesjonalnych komputerów gamingowych. Niejednokrotnie pojawia się tu więc pytanie: czy lepiej wybrać komputer stacjonarny, czy laptop? Oba rozwiązania mają plusy i minusy – należy je rozważyć przez pryzmat indywidualnych preferencji dziecka. Interesującą opcją jest np. laptop poleasingowy – to szansa na zakup świetnego sprzętu w bardzo atrakcyjnej cenie. Trzeba jednak zwrócić uwagę na stan urządzenia oraz na to, w jaki sposób był dotychczas eksploatowany. 

Komputer do gier na komunię – to jest ważne! 

 

Komputer do gier musi mieć nie tylko większy monitor. Jego sercem jest procesor – na potrzeby kilkuletniego gracza w zupełności wystarczy 4-rdzeniowy model. Ogromnymi atutami takiego sprzętu są również: szybki dysk SSD, co najmniej 8GB pamięci RAM oraz karta graficzna o pamięci co najmniej 4GB. Także i płyta główna powinna się odznaczać solidnymi parametrami – należy zwrócić uwagę na to, czy karta graficzna jest z nią zintegrowana.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl