Jaki laptop na gwiazdkę 2022?

Laptop na Gwiazdkę 2022 – do pracy, do domu czy do biura? 

Jedną z kluczowych przesłanek decydujących o wyborze laptopa na Gwiazdkę 2022 jest jego przeznaczenie. Trzeba sobie odpowiedzieć na ważne pytanie, a mianowicie: kto będzie użytkownikiem komputera? Ze względu na zastosowanie można wyróżnić m.in. laptopy do domu – czyli do codziennego użytku, do biura, gamingowe itp. Jeżeli przykładowo w rachubę wchodzi laptop na Gwiazdkę 2022 dla ucznia, to zwykle ma on służyć nie tylko do nauki, ale także i do gier. Mając na uwadze zastosowanie laptopa, trzeba koniecznie dobrać odpowiednio pod tym właśnie kątem przekątną długość ekranu. Największe zainteresowanie nabywców wzbudzają laptopy z ekranami o przekątnej długości 15,6 cala, a oprócz tego również ultrabooki, których ekrany mają przekątną 13,3 lub 14,1 cali. Jeśli ktoś szuka laptopa, którego może zabierać na uczelnię, wówczas świetnym rozwiązaniem są laptopy z ekranami o przekątnej długości 13-14 cala. Takie modele znakomicie zdają egzamin także w pracy. Mniejszy ekran to mniejszy ciężar sprzętu – wygodniej go przenosić w torbie czy plecaku. Mówiąc o ekranie, nie sposób pominąć kwestii matrycy. Do wyboru są laptopy z matrycą błyszczącą, matową, dotykową oraz z powłoką antyrefleksyjną. 

Jaki laptop na gwiazdkę?

Laptop na Gwiazdkę 2022 – jaka wydajność? 

O tym, jak będzie się sprawował laptop na Gwiazdkę 2022, w ogromnej mierze zależy od jego wydajności. W sytuacji, kiedy ma on służyć tylko do przeglądania internetu i pisania, na dalszy plan schodzą parametry procesora czy ilość RAM-u. W omawianym kontekście niebagatelną rolę odgrywa też rodzaj dysku twardego. W użyciu są laptopy z dyskami HDD i SSD. Różnica pomiędzy nimi polega m.in. na tym, że dyski SSD – zwane także flashowymi – nie nagrzewają się tak szybko, jak dyski HDD. Poza tym są to dyski szybkie, nowej generacji. Rzecz jasna przestrzeń dysku również się liczy, niemniej warto pamiętać o tym, że obecnie z przechowywaniem różnych danych nie ma większych problemów – trzymać je można na dyskach przenośnych, których ceny nie są dziś wygórowane, czy w chmurach. 

Laptop na Gwiazdkę 2022 – jaki procesor? 

Sercem każdego komputera jest procesor, w związku z czym kupując laptop na Gwiazdkę 2022, obowiązkowo należy mieć ten aspekt na względzie. Standardem dla laptopów wykorzystywanych do nauki i pracy jest 4-rdzeniowy procesor, ewentualnie procesor dwurdzeniowy, ale z taktowaniem co najmniej 2 GHz. Wielordzeniowy procesor jest absolutnie niezbędny komuś, kto używa wielu programów. Taktowanie powinno być tym wyższe, im bardziej zaawansowane programy wchodzą w grę – chodzi tutaj przede wszystkim o gry czy profesjonalne programy graficzne. 

Laptop na Gwiazdkę 2022 – ile RAM-u? 

Następnym istotnym parametrem dobrego laptopa na Gwiazdkę 2022 jest ilość pamięci RAM. Im jest jej więcej, tym lepiej pracuje przenośny komputer. Poza tym nowoczesne programy mają w tym zakresie swoje wymagania. Aktualnie takie minimum to 4 GB. Jeszcze kilka lat temu taka ilość pamięci RAM to było sporo, dziś już przestała być luksusem. Wypada w tym miejscu przypomnieć o możliwości rozbudowania pamięci RAM poprzez dokupienie stosownej kości. Jeśli więc tylko zajdzie taka potrzeba, warto oczywiście to zrobić. 

Laptop na Gwiazdkę 2022 – inne parametry 

Rzecz jasna przy wyborze laptopa na Gwiazdkę należy mieć też na względzie parę innych parametrów i funkcjonalności przekładających się na jego walory użytkowe. Na pierwszy ogień idzie karta graficzna, która szczególnego znaczenia nabiera w kontekście gier oraz pracy z programami do obróbki graficznej czy wideo. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest laptop z dedykowaną kartą graficzną. Montuje się ją oddzielnie, dzięki czemu koszt jej wymiany jest znacznie niższy, aniżeli przy kartach zintegrowanych – wtedy konieczna jest wymiana całej płyty głównej. Typowo domowemu laptopowi w zupełności wystarczy budżetowa, słabsza karta. Co się z kolei tyczy funkcjonalności laptopa, to nie wolno pominąć spraw związanych z oprogramowaniem oraz ilością gniazd i portów. Najchętniej kupowane są laptopy z wgranym już systemem. Przydatnymi złączami w przenośnym komputerze są: USB typu A i C, Thunderbolt 4, gniazdo słuchawkowe, HDMI, Display Port oraz czytnik kart pamięci SD/microSD. 

Pamięć RAM na gwiazdkę

Laptop na Gwiazdkę 2022 – jakie akcesoria? 

Przy zakupie laptopa na Gwiazdkę 2022 warto wziąć pod uwagę pomocne akcesoria takie jak w głównej mierze myszka, słuchawki oraz torba na laptopa. W zależności od przeznaczenia laptopa oraz tego, kto zostanie nim obdarowany, można również rozważyć dokupienie kamerki  oraz mikrofonu. Na pewno przydatne okażą się też akcesoria czyszczące. 

Laptop na Gwiazdkę 2022 – czy musi być drogi? 

Laptop na Gwiazdkę 2022 wcale nie musi kosztować fortuny. W cenie do 2 tys. zł można znaleźć naprawdę świetnie wyposażone modele, chcesz wiedzieć jakie? Sprawdź naszą ofertę lub odwiedź nas lokalnie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl