5 sposobów na zwiększenie zasięgu WIFI
5 sposobów na zwiększenie zasięgu WIFI

Jeśli denerwuje Cię ciągły brak zasięgu lub zrywanie połączenia najwyższa pora coś z tym zrobić. Oto kilka pomysłów na poprawę zasięgu WIFI:  

1. Upewnij się że twój router wspiera najnowszy standard WIFI 5 GHz

Standard WIFI 5 GHz nie jest nowością na rynku i jest dostępny w domowych urządzeniach od co najmniej kilkunastu lat, niestety nadal wiele domowych sieci pracuje w tym paśmie. Standard 5 GHz zapewnia znacznie szybsze połączenie z internetem oraz szybsze ładowanie stron. Z standardu 2.4 GHz korzysta wiele różnych urządzeń, co powoduje że to pasmo zwykle jest bardziej zapchane niż pasmo 5 GHz.

KUP TERAZ

2. Rozszerz zasięg sieci za pomocą dodatkowych urządzeń

Za pomocą wzmacniacza WIFI możesz w łatwy sposób rozszerzyć zasięg twojej domowej sieci. Wystarczy że podepniesz go do gniazdka sieciowego i wprowadzisz do urządzenia dane dostępowe do twojej sieci WIFI. Pamiętaj aby ustawić wzmacniacz w odpowiedniej odległości, to znaczy na tyle blisko od routera żeby wzmacniacz miał zasięg twojej sieci bezprzewodowej, oraz w takim miejscu aby był w stanie objąć zasięgiem dodatkowy obszar. Testowany przez nas wzmacniacz WIFI tenda A9 pozwala zwiększyć pokrycie istniejącej sieci WiFi do nawet 200m2.

Wzmacniacz WIFI

KUP TERAZ

Przykładowe rozmieszczenie routera i wzmacniacza w domu

Zasięg wzmacniacza WIFI

 

3. Moc routera

Każdy router WIFI ma wiele możliwości konfiguracji, zmiany parametrów pracy. Po zalogowaniu do panelu konfiguracyjnego ukaże się nam zakładka Wireless w której warto poszukać opcji zwiększenia zasięgu. Co ciekawe, w zależności od kraju który wybierzemy w menu konfiguracyjnym moc routera zmienia się. W Polsce maksymalna moc anteny WiFi to 100mW a w USA to aż 1000mW!

 

 Router WIFI

KUP TERAZ

4. Wymień starą kartę WiFi w twoim komputerze!

Technologia się zmienia a z nią standardy sieci. Jeśli posiadasz starą kartę w standardzie 802.11g/a/b najlepiej wymień ją na nowszy model. Karty w popularnym dziesięć lat temu standardzie zapewniały transfer na poziomie 54 Mb/s, Wymiana karty nawet na niedrogi (39zł) model 150M zapewni prawie trzykrotny wzrost prędkości przesyłu. Nowszy standard karty to również większe bezpieczeństwo przed atakami dzięki zastosowaniu nowszych standardów szyfrowania sieci. Jeśli używasz starego standardu zabezpieczeń to złamanie twojego hasła nie będzie dla chcącego problemem.

 Karta wifi

KUP TERAZ

5. Internet z gniazdka? To możliwe!

Jeśli wymienione sposoby nie dały zadowalającego rezultatu a wiercenie w ścianie i podłączenie kabla sieciowego nie są dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem to dobrym rozwiązaniem może być użycie adaptera typu powerline który pozwala na zastąpienie kabla internetowego domową instalacją sieciową. Oczywiście oprócz zalet to rozwiązanie ma też swoje wady, może okazać się że twoja instalacja jest zbyt stara lub z jakiegoś powodu adaptery powetline nie będą chciały z nią współpracować. 

 Adapter powerline

 

KUP TERAZ

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl